W.HISTORIA I SPOL.LO/NAUKA...2016, Robert Gucman - OKAZJE Oceń produkt:

od 29,15 PLN

oszczędzasz do 11%

  • Producent: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
  • Kategoria: Historia
  • ISBN: 9788302163036
  • Oprawa: broszurowa
  • Autor: Robert Gucman
  • Wydawnictwo: WSiP
  • Ilość stron: 104
  • Rok wydania: 2016
Podręcznik Historia i społeczeństwo. Nauka przedstawia dzieje nauki od starożytności po czasy współczesne. Ukazuje bohaterów wypraw odkrywczych, historię różnych wynalazków oraz najważniejsze koncepcje filozoficzne, społeczne i polityczne, które oddziaływały na życie jednostek i społeczeństw na przestrzeni wieków. Przedstawia jeszcze, w jaki sposób w różnorodnych okresach była zorganizowana edukacja dzieci i młodzieży i jak w przeciętniewiecznej Europie kształtowała się idea uniwersytetu.
Uczeń pozna najwybitniejszych ludzi nauki reprezentujących kolejne epoki. Będzie mógł ocenić ich dokonania oraz zająć stanowisko w toczących się współcześnie sporach dotyczących etycznego aspektu badań naukowych.
Warte uwagi cechy podręczników z procesu Historia i społeczeństwo dla liceum i technikum:
przystępny język wykładu, który usprawnia zrozumienie niełatwych zagadnień z najróżniejszych dziedzin naszego życia od zarania dziejów do współczesności;
bogaty pakiet map, fotografii, reprodukcji dzieł sztuki i schematów, które rozbudzają zainteresowanie uczniów omawianą tematyką;
infografiki, które w ciekawy sposób przybliżają wybrane problemy życia społecznego, gospodarczego, politycznego i kulturalnego różnych epok;
rozbudowane komentarze do tworzyw graficznych, które wprowadzają dopełniające informacje uzupełniające tekst wykładu;
ramki zatytułowane Oceny, dyskusje, wielki przedstawiono w nich kwestie wzbudzające kontrowersje wśród historyków;
bloki ćwiczeniowe zamieszczone po każdym rozdziale oraz lekcje powtórzeniowe, które zawierają najróżniejsze polecenia i materiały do analizy, w tym źródła historyczne, a także współczesne teksty naukowe, popularnonaukowe i publicystyczne.
Podręcznik Historia i społeczeństwo. Nauka został dopasowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r.
perfekcyjnym uzupełnieniem podręcznika są:
Atlas. Historia. Gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne,
Kalejdoskop historii. Materiały multimedialne dla nauczycieli historii i historii i społeczeństwa. Gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne (DVD).

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Historia